Malarstwo & Rysunek

Opis szkolenia/kursu

Warsztaty mają charakter hobbystyczny, służą rozwijaniu zdolności w dziedzinach technik malarstwa akwarelami oraz farbami akrylowymi. Każdy uczestnik wykonuje prace pod okiem naszej artystki malarki Renaty Kowalczyk  na zasadzie konsultacji i bezpośredniego instruktażu. Pod opieką instruktora uczestnicy wykonają m.in. studium martwej natury, brył, postaci oraz pejzażu. Zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach, dzięki czemu każdy z uczestników warsztatów jest indywidualnie prowadzony i ma szansę rozwinąć swój potencjał twórczy. Zajęcia dają możliwość wykonania prac według własnego upodobania, realizacji własnego projektu, przy równoczesnej nauce technik malarskich. Każdy z uczestników warsztatów pracuje podczas zajęć na wysokiej jakości bezpłatnych materiałach plastycznych.

Dodatkowe informacje

 Warsztaty poprowadzi   artysta plastyk Renatę Kowalczyk  

,,Jest w swym spojrzeniu i wrażliwości na otoczenie wyjątkowo indywidualna. Wnosi nową jakość na rynek sztuki. Jej prace podobają się zarówno, tym co kochają sztukę abstrakcyjną, jak i tym bardzo przywiązanych do tradycji”

Warsztaty są prowadzone przez absolwentkę Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W międzyczasie doskonaliła warsztat twórczy (rzemieślniczy)  w różnych zakładach w Złotowie, Chodzieży i Raciborzu. Wykonywała też ilustracje książkowe. Prowadziła własna pracownię artystyczną Renika w Złotowie Była współorganizatorką wystaw     i innych plenerów malarskich.

Miniatura kursu/szkolenia
  • Liczba miejsc 0
  • Data rozpoczęcia 2021-09-01
  • Data zakończenia 2022-06-30
  • Szkolenie cykliczne TAK
  • Dzień tygodnia Środa
  • Godzina 18:00 - 20:00
Organizator:

Uniwersytet Ludowy w Radawnicy (Złotów)
Aleja Piasta 11, Złotów