Aforyzmy i cytaty - wernisaż wystawy malarstwa Romana Choinki

Aforyzmy i cytaty - wernisaż wystawy malarstwa Romana Choinki

„Najpiękniejsze chwile w życiu nie mogą być zaplanowane. One przyjdą same.” Roman Choinka

I taką właśnie chwilą stał się wczorajszy wieczór w naszym Uniwersytecie Ludowym, dla wszystkich, który postanowili spędzić go razem z nami podczas niezwykłego wernisażu wystawy malarstwa Romana Choinki „Aforyzmy i cytaty”

Nieczęsto w Złotowie można zobaczyć prace tak wybitnego artysty.

Jego obrazy prezentowane były nie tylko podczas wystaw w Polsce, ale również za granicami kraju. Nowy York, Beacon - USA, Escocudain – Francja, Neuenburg, Schortens, Wiesmoor – Niemcy, to tylko niektóre wystawy w całym dorobku twórczości Romana Choinki.

Jego prace promieniują niewiarygodną feerią barw, wzbudzając intensywne, bardzo pozytywne emocje w każdym, kto ma przyjemność je oglądać. Nie bez powodu przypominają sztukę witrażową. Ogromny wpływ na charakter tych prac miało dzieciństwo naszego Mistrza, a w szczególności jeden kościół, w którym znajdowały się oryginale witraże, niepozwalające skupić się na modlitwie naszemu Artyście, wtedy jeszcze małemu dziecku.

Proza życia, szarość naszego dnia codziennego automatycznie znikają w zderzeniu z tak pięknymi, pełnymi wspaniałych barw, obrazami. Obcowanie z tak niezwykłą sztuką, ogromnie nas wzbogaca, nasze wnętrze, naszą wrażliwość. Wzbogaca też świat w którym żyjemy. Wiele z tych obrazów było opatrzone aforyzmami, cytatami, które budzą inspiracje dla innych.

Przeżywanie sztuki jest procesem, który może trwać i rozwijać się przez całe nasze życie – dlatego też serdecznie zapraszamy i ogromnie zachęcamy do obejrzenia tej wyjątkowej wystawy.

Jednocześnie dziękujemy Panu Romanowi Choince za ten piękny czas, za to, że zechciał podzielić się z nami swoją twórczością.

Dziękujemy również wszystkim, którzy byli z nami w ten piękny, cudowny wieczór.