Informacje na temat Centrum Integracji Lokalnej i Centrum Wolontariatu w Radawnicy

Centrum Integracji Lokalnej istnieje od 2021 roku i jest pokłosiem kursu Uniwersytet Liderów zorganizowanego przez radawnicki UL.

CIL ma na celu zrzeszenie organizacji pozarządowych z terenu powiatu złotowskiego i ościennych, aby usprawnić ich działania.
"Lubisz działać lokalnie? Chciałbyś zwiększyć oddziaływanie społeczne swoich inicjatyw? A może szukasz miejsca do działania jako wolontariusz? Centrum Integracji Lokalnej jest właśnie dla Ciebie!"

Do Centrum dołączają kolejne organizacje, które poznając wzajemnie swoje możliwości poszerzają współpracę. Aktualnie zrzeszamy 26 różnych NGO, w tym Koła Gospodyń Wiejskich, fundacje, stowarzyszenia, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Ochotnicze Straże Pożarne. Naszym zadaniem jest wspieranie ich w potrzebach i zwiększanie możliwości. Poza bazą kontaktową, którą prowadzimy staramy się uaktualniać kalendarz wydarzeń naszego terenu, do którego dostęp mają członkowie CIL-u. Kalendarz taki jest bardzo istotny gdyż organizując przedsięwzięcie, warto brać pod uwagę ile wydarzeń towarzyszących danego dnia odbywać się będzie w regionie. Naszym celem jest tworzenie warunków sprzyjających aktywnej współpracy międzypokoleniowej w środowiskach wiejskich i małych miast.

Poznawanie tego, co robią inni, poszerza nasze możliwości, a znajdowanie i łączenie (sieciowanie) partnerów do działań leży u podstaw naszego Centrum. Warto nadmienić,
iż uczestnictwo w CIL jest darmowe, nie ma tu żadnych ukrytych kosztów. Naszym nadrzędnym celem jest organizacja i harmonizacja działań NGO w regionie, tak by były one najefektywniejsze, a nie konkurencyjne. W CIL lokalne organizacje pozarządowe mogą ze sobą nawiązać współpracę oraz angażować się w rozwój środowiska lokalnego.

Chcesz, aby Twoja organizacja została członkiem CIL? Zadzwoń do nas i dowiedz się jak to zrobić.

Drugim filarem Centrum jest baza wolontariuszy, którą sukcesywnie poszerzamy. Wolontariusze wspomagają w działaniach członków CIL-u wspierając ich rozwój.

 Właśnie dlatego tworzymy Centrum Wolontariatu w Radawnicy, które ma koordynować działania w zakresie wolontariatu i wspierać rozwój naszych wolontariuszy. 

Jeśli jesteście zainteresowani i chceie poszerzyć swoje umiejętności, zdobyć nowe kompetencje jako wolontariusze - napiszcie do nas lub zadzwońcie. Może dzięki temu odkryjecie nową pasję?

Znajdź nas na facebooku lub napisz maila: cil@ul-radawnica.pl
Jesteśmy otwarci na nowe organizacje i nowych wolontariuszy. Zapraszamy do kontaktu: 694 959 282 (Marta).

Projekt „Centrum Wolontariatu w Radawnicy” realizowany jest przez stowarzyszenie Polskie Uniwersytety Ludowe w Radawnicy dzięki dofinansowaniu przez NIW-CRSO ze środków „Korpus Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030”.