W roku 2020 wystartowała pierwsza edycja Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych, której beneficjentem w priorytecie 1 został nasz UL. 

Projekt którego tytuł brzmiał "Uniwersytet Ludowy w Radawnicy - ku lepszej przyszłości" przyczynił się do znaczącego rozwoju zarówno instytucjonalnego jak i misyjnego naszej organizacji. Z uwagi na fakt, że jesteśmy największym uniwersytetem ludowych w Polsce, nasza siedziba główna mieści się w zabytkowym pałacu, to koszty utrzymania oraz remontów są bardzo wysokie. Dzięki Programowi Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych jednak, byliśmy w stanie zrealizować wiele zadań, które od wielu lat wymagały rozwiązania, a nie posiadaliśmy na nie środkówm. Do najważniejszych efektów realizacji tego projektu należą:

- wymiana pieca węglowego na piec na pellet, 5 klasa ecodesign
- remont łazienek i toalet w internacie
- przygotowanie terenu ogrodu rekreacyjnego, gdzie powstaje ogród sensoryczny
- zakup samochodu do przewozu osób 
- akcja promocyjna w mediach (reklama głosowa w radio, posty promocyjne na portalach społecznościowych, artykuły w gazetach lokalnych)
- piec chelbowy
- ploter CO2
 
Dzięki projektowi, udało się nam zrealizować 10-miesięczny kurs pt: "Organizacja Nowoczesnego Gospodarstawa Domowego", który niejako jest naszym powrotem do korzeni, gdyż jeszcze na początku lat 90-tych kurs ten był bardzo popularny wśród naszych słuchaczy. 

Ponadto, przeprowadziliśmy również szereg szkoleń w zakresie pomocowym i medycznym, co od wielu lat jest domeną naszego Uniwersytetu Ludowego. Tym razem, ze wsparciem finansowym NIW-CRSO z PWRUL na lata 2020-2030 byliśmy w stanie zaoferować państwu te wszystkie zajęcia bezkosztowo. 

 

To były wspaniałe 2 lata. Aktualnie czekamy na wyniki kolejnego projektu w ramach RPWRUL priorytet 1, które, mamy nadzieję, będą dla nas bardzo dobre. Zaplanowaliśmy dla Was wiele ciekawych aktywności - trzymajcie kciuki!