Jeden-zero dla Nieba

Jeden-zero dla Nieba

Anioły, kontra piekielne zastępy, a stawką w tej grze były święta Bożego Narodzenia – o tym opowiadał scenariusz jasełek „Jeden-zero dla Nieba” przygotowanych przez harcerzy z drużyny działającej przy TPD w Łobżenicy oraz terapeutek z Uniwersytetu Ludowego w Radawnicy.

Kilka tygodni intensywnych prób kosztowało nas niemało nerwów. Skoordynowanie dojazdu uczestników z kilku miejscowości i wyznaczenie prób tak, by większość aktorów mogła w nich uczestniczyć, nie było łatwym zadaniem. Jednak dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników projektu, wszystko się udało.

Pierwszy raz jasełka zaprezentowane zostały w Uniwersytecie Ludowym w Radawnicy podczas Gali Wolontariatu połączonej ze spotkaniem wigilijnym. Wystąpiliśmy dla uczniów z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, wolontariuszy UL oraz wielu gości, którzy brali udział w tym wydarzeniu. Z pasją zaprezentowaliśmy diabelsko-anielski spór o ludzkie dusze, a do odegrania roli Maryi i Józefa zaprosiliśmy gospodarzy tego miejsca czyli państwa Barbarę i Mirosława Mincewiczów.

Drugie jasełka zaprezentowaliśmy podczas wigilii Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łobżenicy. Naszymi widzami były niepełnosprawne dzieci, ich rodzeństwo, rodzice i goście zaproszeni na tę uroczystość. W role Maryi i Józefa tym razem wcielili się Alicja Wenda (prezes łobżenickiego TPD) oraz Mariusz Gniot (dyrektor MGOPS w Łobżenicy).

Środki na organizację wydarzenia pochodziły z minigrantu w ramach projektu „Centrum Wolontariatu w Radawnicy”, który realizowany jest przez stowarzyszenie Polskie Uniwersytety Ludowe w Radawnicy dzięki dofinansowaniu przez NIW-CRSO ze środków „Korpus Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030”.