Pierwsza Gala Wolontariatu w Radawnicy

Pierwsza Gala Wolontariatu w Radawnicy

16 grudnia w gościnnych progach Uniwersytetu Ludowego w Radawnicy odbyła się I Gala Wolontariatu połączona z uroczystością wigilijną. Gala była okazją do podziękowania wolontariuszom za dotychczasową działalność oraz zaprezentowania rezultatów minigrantów zrealizowanych w ramach tegorocznego konkursu.

Gości, wśród których znaleźli się między innymi starosta złotowski Ryszard Goławski oraz wójt gminy Zlotów Piotr Lach, przywitał prezes stowarzyszenia Polskie Uniwersytety Ludowe Mirosław Mincewicz. O projekcie „Centrum Wolontariatu w Radawnicy” i działaniach podejmowanych przez wolontariuszy opowiedział z kolei Jakub Mincewicz, a następnie głos zabrali wolontariusze realizujący minigranty – Aneta Plewa, Karolina Perlińska i Piotr Witecki.

Podczas gali podziękowania i pięknie malowane bombki wręczono wolontariuszom oraz przyjaciołom Uniwersytetu Ludowego w Radawnicy. Jako że gala odbyła się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, nie obyło się bez świątecznych akcentów – z koncertem kolęd wystąpił zespół ludowy Błękit Krajny. Artystkom towarzyszyli uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, którzy wcielili się także w role kolędników. Natomiast o bitwie między Piekłem a Niebem w jasełkowej inscenizacji opowiedziały terapeutki z UL i harcerki z Łobżenicy.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, a na stołach królowały wigilijne przysmaki przygotowane przez zespół Uniwersytetu Ludowego w Radawnicy.

Gala Wolontariatu ma być cykliczną imprezą integracyjną, która organizowana będzie przez Stowarzyszenie Polskie Uniwersytety Ludowe z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Celem przedsięwzięcia jest podsumowanie działań wolontarystycznych i nagrodzenie najbardziej aktywnych wolontariuszy. Gala Wolontariatu to spotkanie integrujące zespół wolontariuszy, członków SPUL i Uniwersytetu Ludowego oraz przedstawicieli środowisk, na rzecz których podejmowane są działania wolontariackie.

Projekt „Centrum Wolontariatu w Radawnicy” realizowany jest przez stowarzyszenie Polskie Uniwersytety Ludowe w Radawnicy dzięki dofinansowaniu przez NIW-CRSO ze środków „Korpus Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030”.