Spotkanie integracyjne „Niebieski Mikołaj”

Spotkanie integracyjne „Niebieski Mikołaj”

W ramach jednego z minigrantów nasza wolontariuszka Blanka Zawadzka-Pastucha wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania i Rozwoju Dzieci i Młodzieży oraz Osób Dorosłych z Autyzmem i Zaburzeniami Pokrewnymi oraz ADHD „Drużyna Ananasów i Przyjaciele” zorganizowała spotkanie integracyjne.

A tak wyglądało to wydarzenie w relacji naszej wolontariuszki:

9 grudnia 2023 roku po raz ósmy mieliśmy przyjemność zorganizować spotkanie integracyjne pt. „Niebieski Mikołaj” w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo - Leśnej i Ekologicznej „Morzycówka” w Wałczu. Była świetna zabawa na świeżym powietrzu, tańce i wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary. Nasi podopieczni ulepili ogromnego bałwana, panowała miła atmosfera, której towarzyszyły szczere rozmowy i wesoły śmiech. Czekając na Niebieskiego Mikołaja rozgrzewaliśmy się przy ognisku piekąc kiełbaski. Wspaniała atmosfera udzielała się wszystkim uczestnikom spotkania. Gdy pojawił się Niebieski Mikołaj radość naszych podopiecznych sięgnęła zenitu. Mikołaj rozdał słodkie upominki znajdując chwilę dla każdego na miłą pogawędkę i wspólne zdjęcie.

Środki na zakup słodyczy pochodziły z minigrantu w ramach projektu „Centrum Wolontariatu w Radawnicy”, który realizowany jest przez stowarzyszenie Polskie Uniwersytety Ludowe w Radawnicy dzięki dofinansowaniu przez NIW-CRSO ze środków „Korpus Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030”.