Spotkanie z uczniami MOS

Spotkanie z uczniami MOS

Kim jest wolontariusz? Na czym polega praca wolontariusza? I czy warto być wolontariuszem? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy podczas spotkania z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Radawnicy.

Od października przy Uniwersytecie Ludowym w Radawnicy tworzymy Centrum Wolontariatu. To projekt na stworzenie miejsca, w którym osoby chcące działać w wolontariacie, mogą znaleźć oferty na konkretne działania w różnych rodzajach aktywności.

Tym razem o naszych zamierzeniach i pomysłach rozmawialiśmy z uczniami radawnickiego MOS. Podczas dyskusji wyłoniło się parę fajnych propozycji na wspólne działania.

Już wkrótce w UL w Radawnicy szkolenie dla organizacji pozarządowych z wypełniania CIT-8 oraz kolejna edycja minigrantów. Śledźcie naszą stronę i zmieniajcie z nami świat na lepsze!

Projekt „Centrum Wolontariatu w Radawnicy” realizowany jest przez stowarzyszenie Polskie Uniwersytety Ludowe w Radawnicy dzięki dofinansowaniu przez NIW-CRSO ze środków „Korpus Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030”.