Zorientowali się na Mikołaja

Zorientowali się na Mikołaja

W ramach kolejnego z minigrantów nasz wolontariusz Piotr Witecki wraz ze Złotowskim Korpusem Ekspedycyjnym przeprowadził projekt „Organizator – nowa nadzieja”, w ramach którego dzieciaki orientowały się na Mikołaja.

A tak o tym wydarzeniu napisał Złotowski Korpus Ekspedycyjny:

Z przyjemnością gościliśmy wspólnie z Nadleśnictwem Złotów prawie 220 dzieci ze szkół podstawowych ze Złotowa i okolic. Pozwoliliśmy im szukać śladów Mikołaja. Uczyli się korzystać z mapy i orientować się w terenie. Wiadomo że jak ZKE robi imprezę, pogoda będzie odpowiednia, no i była. Był śnieg, lekki mróz. Młodzież ruszyła w las jak "kuna w rabarbar" lub "jak dzik w szyszki". Były kupony, certyfikaty, lampiony, perforatory, kiełbaski bułeczki, herbata. Była fajna atmosfera i wygląda na to że to kolejna cykliczna nasza impreza. Przy ognisku opowiadaliśmy co robimy i jak można cieszyć się z przyrody.

Była grupa, rozmowy i przyjemność z bycia razem. Dzieci miały ten błysk w oku...

Ekipa wolontariuszy z projektu Organizator-nowa nadzieja zdała egzamin na szóstkę. W nowych bluzach świetnie odznaczali się od uczniów. Dziękujemy Uniwersytetowi Ludowemu w Radawnicy i Narodowemu Instytutowi Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

Środki na organizację wydarzenia pochodziły z minigrantu w ramach projektu „Centrum Wolontariatu w Radawnicy”, który realizowany jest przez stowarzyszenie Polskie Uniwersytety Ludowe w Radawnicy dzięki dofinansowaniu przez NIW-CRSO ze środków „Korpus Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030”.