Logo CIL

Centrum Integracji Lokalnej

Centrum Integracji Lokalnej istnieje od 2021 roku i jest pokłosiem kursu Uniwersytet Liderów zorganizowanego przez radawnicki UL.

CIL ma na celu zrzeszenie organizacji pozarządowych z terenu powiatu złotowskiego i ościennych, aby usprawnić ich działania. 
"Lubisz działać lokalnie? Chciałbyś zwiększyć oddziaływanie społeczne swoich inicjatyw? A może szukasz miejsca do działania jako wolontariusz? Centrum Integracji Lokalnej jest właśnie dla Ciebie!" 

Do Centrum dołączają kolejne organizacje, które poznając wzajemnie swoje możliwości poszerzają współpracę. Aktualnie zrzeszamy 26 różnych NGO, w tym Koła Gospodyń Wiejskich, fundacje, stowarzyszenia, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Ochotnicze Straże Pożarne. Naszym zadaniem jest wspieranie ich w potrzebach i zwiększanie możliwości. Poza bazą kontaktową, którą prowadzimy staramy się uaktualniać kalendarz wydarzeń naszego terenu, do którego dostęp mają członkowie CILu. Kalendarz taki jest bardzo istotny gdyż organizując przedsięwzięcie, warto brać pod uwagę ile wydarzeń towarzyszących danego dnia odbywać się będzie w regionie. Naszym celem jest tworzenie warunków sprzyjających aktywnej współpracy międzypokoleniowej w środowiskach wiejskich i małych miast.

Spotkania członków Centrum zawsze są pełne humoru i dobrej, twórczej atmosfery. Udało nam się zorganizować "Grill z CIL", wiosną w Radawnicy oraz "Letnie warsztaty potrzeb i możliwości".
Przed nami trzecie, jesienne spotkanie, które odbędzie się 18 października o godz. 17.00 w siedzibie Uniwersytetu Ludowego przy  Al.Piasta 11, na które serdecznie zapraszamy naszych członków. 
Poznawanie tego co robią inni poszerza nasze możliwości, a znajdowanie i łączenie (sieciowanie) partnerów do działań leży u podstaw naszego Centrum. Warto nadmienić,
iż uczestnictwo w CIL jest darmowe, nie ma tu żadnych ukrytych kosztów. Naszym nadrzędnym celem jest organizacja i harmonizacja działań NGO w regionie, tak by były one najefektywniejsze, a nie konkurencyjne. W CIL lokalne organizacje pozarządowe mogą ze sobą nawiązać współpracę oraz angażować się w rozwój środowiska lokalnego. 

Chcesz, aby Twoja organizacja została członkiem CIL? Kliknij tutaj i wypełnij krótką ankietę.

Drugim filarem Centrum jest baza wolontariuszy, którą sukcesywnie poszerzamy. Wolontariusze wspomagają w działaniach członków CIL-u wspierając ich rozwój. 

Jeśli jesteś pełnoletni i chciałbyś poszerzyć swoje umiejętności, zdobyć nowe kompetencje jako wolontariusz- napisz do nas lub wypełnij krótką ankietę, która znajduje się tutaj. Może dzięki temu odkryjesz nową pasję?

Znajdź nas na facebooku lub napisz maila: cil@ul-radawnica.pl
Jesteśmy otwarci na nowe organizacje i zapraszamy do kontaktu: 694 959 282 (Iwona)