Ikonopisanie

Opis

Ikony są kulturowym dziedzictwem całego świata chrześcijańskiego. Zapraszamy do poznania tych niezwykłych dzieł i stworzenie wybranego wizerunku pod okiem artysty plasyka Renaty Kowalczyk. Praca nad ikoną jest bardzo wymagająca, uczy pokory i cierpliwości. Na stworzenie własnej niepowtarzalnej ikony potrzeba ok 30 godzin pracy warsztatowej.  Celem warsztatów jest przyswojenie przez uczestników podstawowej wiedzy o ikonie oraz nabycie praktycznych podstaw ikonopisarskiego warsztatu: poznanie techniki temperowej i nauka samodzielnego przygotowania farby z suchych pigmentów, poznanie elementów pozłotnictwa oraz nauka “pisania ikony” według zasad tradycyjnego warsztatu.

Dodatkowe informacje

Warsztaty poprowadzi   artysta plastyk Renatę Kowalczyk  
 ,,Jest w swym spojrzeniu i wrażliwości na otoczenie wyjątkowo indywidualna. Wnosi nową jakość na rynek sztuki. Jej prace podobają się zarówno, tym co kochają sztukę abstrakcyjną, jak i tym bardzo przywiązanym do tradycji”.
Renatę Kowalczyk  w "świat ikony" wprowadził ikonopisarz Andrzej Binkowski. Pod jego okiem powstawały pierwsze jej prace (od 2012 r.). Uczestniczyła również w warsztatach ikonopisania w Przemyślu organizowanych przez Akademię Ikony prowadzonych przez Elzbietę Jackowską-Kurek.  Pani Renata nieustannie "pogłębia" swój warsztat i wiedzę (w 2020 roku została wydana książka na bazie jej pracy magisterskiej "Patrząc w oczy ikony..."). Oprócz pisania ikon i pracy zawodowej zajmuje się malarstwem sztalugowym. Autorka ilustracji do książek oraz licznych projektów graficznych
Ikonopisanie
  • Cena 170.00 zł
  • Wolne miejsca 0
  • Data rozpoczęcia 2022-09-01
  • Data zakończenia 2023-06-30
  • Szkolenie cykliczne TAK
  • Dzień tygodnia Wtorek
  • Godzina 18:15 - 20:15
Organizator:

Uniwersytet Ludowy w Radawnicy (Złotów)
Aleja Piasta 11, 77-400 Złotów